Thursday, December 5, 2013

Happy last month of the year

Happy last month of the year
Ju pershendes te gjithve me keto foto duke deshiruar per ju me te mirat kete muaj festash. Muaji i fundit i viti t2013 te mbyllet me plote dashuri dhe gezim, paqe dhe harmoni per ju dhe familjet tuaja...Dhe sigurisht viti 2014 t'ju sjelli vetem mbaresi dhe gjithcka deshironi...Zoti ju Bekofte te gjithve :)

May God achieve your all remaining goals in this last month of the year,whatever u havn't  completed in 11 months

Ameen!

Sunday, December 1, 2013

Comming soon my new video ''My papi''

Kane perfunduar dhe xhirimet e videklipit dhe kenges time me te re ''My papi''.
Ne pritje te publikimit te videos keto dite, e cila do ju shoqeroj te gjithve gjate festave te fundvitit.
Me poshte do publikoj per ju dhe disa nga skenat ''backstage''...Shpresoj t'ju pelqej dhe mirepres komentet tuaja. Ju uroj te gjithve dhe nje muaj sa me te mbare dhe mbylleni bukur kete fundvit, me dashuri dhe me gezim. Ju falenderoj nga zemra per mbeshtetjen..gjithashtu dhe bashkepuntoret e mi per kete projekt.
Much love for all...Enny
Thursday, November 28, 2013

Gezuar Ditelindjen Shqiperi !!!

Sot, Shqiperia feston 101 vjetorin e Pavarsise.
Plot vite vuajtje, hidherim, lufte dhe sakrifice per ta cuar Shqiperine drejt pavarsise dhe per cuar Shqiptaret drejt lumturise. 28 Nentori eshte nje feste e vecante per te gjithe Shqiptaret, ndaj dhe une dua t'jua uroj te gjithe Shqipetareve kudo qe ndodhen.

 Gezuar 101 Vjetorin e Pavarsise.

Gezuar Ditelindjen Shqiperi !!!

Saturday, October 26, 2013

 Generally, we work a lot to create our own personality and style. Creating our own style makes us  successful and special...Style is knowing who you are, what you want to say, and not giving a damn. 
Just know, when you truly want success, you'll never give up on it. No matter how bad the situaten may get. What you have to do: Always keep your smile. That's how I explain my long life.
Thursday, September 19, 2013

Thursday, September 12, 2013

Haters don't really hate you, they hate themselves,because you're a reflection of what they wish to be...

Pershendetje Miq :)
Ky postim eshte per te gjithe llafazanet e mundshem qe egzistojne kudo dhe nuk ngurojne (si te deshtuar qe jane), te rrine gjithe diten ne net per te komentuar dhe per te gjykuar negativisht cdo njeri..Sepse kjo eshte puna e nje deshtaku, te ngushelloj veten per ate qe eshte duke "keq komentuar", suksesin e tjetrit.
Per shume artiste fjalet nuk mungojne, dhe as komentet negative (sigurisht ato pozitivet jane te pafundme).
Por ky fenomen i paragjykimit, i xhelozis nuk ndodh vetem per artistet, eshte nje "semundje" qe ka infektuar shoqerine tone. Gjithsesi, ajo qe duhet ti thot vetes cdokush eshte : "Nuk me intereson se çfarë thone te tjeret per mua mbrapa kraheve . . . . rendesi ka qe une kur sjell koken ata heshtin"...sepse realisht heshtin.

Njerez te dashur, mesoni te jeni pozitiv ne cdo gje, te shihni veten para se te komentoni per cdo njeri, te shihni nese jeni ne nivelin e duhur per te gjykuar, dhe te shfrytezoni anen pozitive te cdokujt, vetem keshtu mund te jeni vertet NJEREZ....Remmember : Haters don't really hate you, they hate themselves,because you're a reflection of what they wish to be :)

Tuesday, September 10, 2013

The secret passion

There is no friend as loyal as a book. Read, every day, something no one else is reading.
You'll see yourself into another world. Reading books, that's my secret passion that I suggest for everyone. I want to share with you guys some books that I admire...

Read, every day, something no one else is reading. Think, every day, something no one else is thinking. Do, every day, something no one else would be silly enough to do. It is bad for the mind to be always part of unanimity.